2009. szeptember 29., kedd

Tiszteletbeli Harriers klubtagság

Átbeszéltük Ágival, hogy miként is folytatná a lövészetet. Magyar versenyekre voltaképpen nem nagyon járt ebben az évben, szerintem nem is fog. Főként, hogy én sem nagyon fogok már. Ha lő, akkor vagy a németeknél lő 25 méterig, vagy a lengyeleknél, csak úgy szórakozásból, mint Czerwona Górában. Akkor meg érdemes lenne eladni a nagy Nikko távcsövét, és venni helyette egy kis 6-24x50-es Simmonsot, ami volt is neki valamikor.

Azon is gondolkodtam erősen, hogy a HW-97 ill. az LGR is csak a szekrényben porosodik, azokat sem ártana esetleg eladni, de ezt nem akarom annyira elkapkodni. Ági puskájára addig is felraktam az öreg Simmons távcsövemet. Máris arányosabb lett az egész, meg fél kilóval könnyebb is.

Tony írt nekünk, a Téli Liga versenyei mindig vasárnap vannak, és a Millride-nál minden szombaton van edzőverseny, ott gyakorolhatnánk is előtte, pénteken pedig a Harriers gyakorlópályáján lőhetnénk. Ezek a téli versenyek elég kötetlenek, 30 lövés FT és 20 lövéses sziluett, maga a verseny két fős csapatokban van, érkezési sorrendben lövik végig az első pályától kezdve - és mellém rakhatják valamelyik legjobb versenyzőjüket, ha szeretném (persze, hogy szeretném, mindig ez az első kérésem, bárhová is megyek). És, amit nem is mertem volna kérni: a klubja, a Harriers felvesz tiszteletbeli tagnak, és így rajtuk keresztül rendes tagja lehetek a BFTA-nak is, tehát részt vehetek a BFTA bajnokságán is stb. Vicces, hogy hirtelen már a harmadik országban lettem teljes jogú szövetségi tag.

Az igazi nagy verseny pedig, amit kimondottan ajánl, az pedig Newbury-ben lesz majd tavasszal, a régiók közti bajnokság, ahol a kilenc régió 15-15 legjobb lövője mérkőzik meg egymással csapatversenyben.